CD Pramen života 2016

Zebedeus nahrál v březnu 2016 ve Studiu Exavik v Klatovech novou desku. Uslyšíte na ní celkem 11 písní. Jedná se o upravené spirituály a vlastní písně, převážně z autorské dílny kontrabasisty Štěpána Špáda.

Deska byla nahrána  ve studiu Exavik v Klatovech v hudební režii Pavla Broma, mastering provedl Přemysl Haas, obal a booklet ilustroval Jan Čermák.

Svůj křest měla 3. července 2016 ve Svojšicích u Sušice.CD můžete zakoupit v prodejně hudebních nástrojů KELE v Plánické ulici v Klatovech nebo nás kontaktujte na adrese Pavel Koura Čechova 893 339 01 Klatovy III, 724 092 224, pavel.koura@seznam.cz. Rádi vám CD zašleme.

 


 

CD Hvězdy nad pouští 2011

Během léta a podzimu 2010 nahrála skupina Zebedeus ve studiu Exavik v Plzni své první CD pod názvem "Hvězdy nad pouští". Na desce uslyšíte celkem čtrnáct písní. Jedná se převážně o písně autorské, doplněné vlastními úpravami spirituálů.

 

    Dobré věci se často líhnou za zvláštních okolností. I kapela Zebedeus měla snad v počátcích za cíl zazpívat v roce 2002 na jednom místním hudebním festivalu, ovšem z jednorázového projektu se vyvinula pravidelná činnost s jasným účelem – ukázat co nejširšímu publiku, že hudba má také text, který může člověka oslovit a dovést k přemýšlení nad závažnými věcmi. Po devíti letech této „výchovné“ činnosti se nyní podařilo zachytit naše snažení i na zvukový nosič.

    Z něj je patrné, že jsme během našeho hudebního vývoje objevili kouzlo vlastní tvorby – nenutí nás zpívat nepochopitelné texty nebo balancovat na hranici hlasových možností. Také autor je vždy po ruce, aby se mu dalo vysvětlit, že tam nebo onde už to vážně přehnal. Kde nám nestačí zpěv, používáme nástroje, a kde nestačí rozšiřující se nástrojový park, vypomáháme si hlasy.

    Většina našich písniček má nějakou souvislost s duchovní oblastí – převážně s křesťanstvím, což potvrzují i černošské spirituály, tvořící oblíbenou součást našich koncertů.

 

                

 

Deska byla nahrána  ve studiu Exavik v Plzni pod vedením Pavla Broma, mastering provedl Přemysl Haas, obal a booklet ilustrovala Lucie Klátilová.

Svůj křest měla 3. července 2011 ve Svojšicích u Sušice.                                                                                                                 

                            

                           Naši kmotři Honza Hrdina a paní Alena Valentová posypali desku pískem                          

 

Zde najdete další foto ze křtu.     

Zde najdete foto z natáčení.

Krátký film, vytvořený z fotografií ze studia a doplněný hudbou, si můžete prohlédnout zde.

 

CD Hvězdy nad pouští si můžete objednat na adrese Pavel Koura Čechova 893 339 01 Klatovy III, 724 092 224, pavel.koura@seznam.cz. Rádi vám CD zašleme poštou.