2003

červenec

Po půlroční odmlce se skupina Zebedeus opět objevuje na festivalu Křesadlo 2003. Repertoár vychází z vystoupení na loňském ročníku, je obohacen o některé nové kusy a nástroje. Přibyla Pavlova mandolína a elektrická kytara, díky Štěpánovi také housle a rytmickou stránku podpořil na bonga Honza Aschenbrenner. Ten vypomohl místo Oty Čerby, který se v té době rekreoval na dovolené (jízdou na kole alpskými průsmyky).

srpen

Oproti dosavadním zvyklostem se kapela schází již další měsíc, aby se připravila na šňůru koncertů, naplánovaných na počátek září. Zároveň se začíná projevovat rozdíl mezi jednou částí souboru, která by chtěla koncertovat a hrát častěji a druhou, která činnost v kapele vidí jen jako doplněk jiných svých hudebních aktivit.

září

Zebedeus uskutečňuje svůj první samostatný koncert v Jezuitském kostele v Klatovech. Jako host si zde zahrál na bicí i bubeník Klatovské kapely Štěpán Procházka. V dalších 2 dnech následují koncerty v okolních obcích Plánici a Švihově. Tato šňůra koncertů ukázala, že zpěv bez mikrofonů a aparatury v menším kostele je díky zkušenostem ve sboru přijatelnější než s ozvučením, se kterým nikdo neměl valné zkušenosti.

říjen

Předcházející rozpor mezi jednotlivými skupinami uvnitř souboru vyústil v rozhodnutí rozpustit současnou sestavu a ukončit tak činnost kapely, která se z časových důvodů nemohla pravidelněji scházet.

Z kapelní kroniky:

(zkráceno, necenzurováno)

Tak jsem dnes o dlouhé době mluvil s velkým šéfem a tudíž mám několik dobrých zpráv. Úplně nejlepší zprávou je to, že Zebedeus alias Jidášův sten končí. Stalo se tak na základě zkušeností s docházkou na zkoušky (prostě někteří z nás nemají čas). Další dobrou zprávou je ukončení naší dlouhé podzimní šňůry. Ta se konala 5.-7. září 2003 v Klatovech, Plánici a ve Švihově. Vystoupení trvala asi hodinu a půl a většina posluchačů ho dokonce vydržela, za což všem děkujeme. Vystoupení se kromě skalních členů Zebedea zúčastnili i Honza Aschenbrenner, který s námi ovšem hraje již od Vánoc, bubeník Štěpán Procházka, zvukař Vašek Buršík a skupiny Plamínky a Plánická schola. K nejlepším kouskům patřil Štěpánův tanec kolem kontrabasu, Pavlovo kolabování na klatovském koncertu, zvuk na klatovském koncertu, nástup Kocábky, falešný zpěv v Bílém spřežení…
A na závěr mám jednu špatnou zprávu – Zebedeus bude přece jen pokračovat i když zřejmě v trochu pozměněném složení. Takže se můžete těšit na naše další hodnotné hudební produkce. Poslední dobrá zpráva: Jak jistě víte sv. Roch Pavlovi nepomohl a proto se mu narodil další potomek. Abych to uvedl na přesnou míru, nenarodil se přímo Pavlovi, ale spíš Martině. Také nešlo o potomka, ale potomkyni. Prostě na světě je Barborka.

Zapsal: Ota Čerba

prosinec

Pod názvem Zebedeus a hosté jsme po roce obnovili vánoční repertoár, který navazoval na vystoupení v loňském roce. Opět jsme zpívali 25.12. v chladu arciděkanského kostela, který prohřála příjemná atmosféra vytvořená přítomnými diváky.