2004

 

leden

Z kapelní kroniky:

(zkráceno, necenzurováno)

Tak přišel nový rok a s ním také nové zprávy. Hned na Nový rok se sešli zbývající členové Zebedea, kteří jsou momentálně pouze čtyři - Katka, Pavel, Štěpán a Ota. Ale nezoufejte, na obzoru je nová dámská posila. Nový rok jsme všichni zahájili symbolickým přípitkem (vlastně úplně všichni si nepřipili, protože Katka měla obavy, že by si její žaludek s jablíčkem příliš neporozuměl). A jaký bude nový rok 2004 pro Zebedea? No rozhodně bude plný očekávání. Budeme očekávat, kdy nám Pavel s Martinou oznámí, že čekají dalšího potomka. Budeme očekávat, kdy se Štěpán naučí na nějaký nový hudební nástroj. Budeme čekat, zda se Ota konečně naučí alespoň trochu zpívat a hrát na kytaru. Katka bude očekávat vyloučení z kapely. Všichni budou očekávat (marně) nějaké diváky na vystoupeních. Diváci budou očekávat (marně) konec našich vystoupení.

Zapsal: Ota Čerba

únor

Dochází k obnovení skupiny Zebedeus v nové sestavě. Vedle předchozích členů Oty Čerby, Katky Špádové, Štěpána Špáda a Pavla Koury se sestava rozrostla o houslistku Lucku Hálkovou z Klatov a zpěvačku Olinu Nejdlovou z Plánice. Nové sdružení se dohodlo na rozšíření koncertní činnosti a začalo se pravidelně scházet. Kromě toho začíná na žádost P. Adama Lodka ze Švihova pravidelně, každou 2. neděli v měsíci, doprovázet svou hudbou i nedělní bohoslužby.

Z kapelní kroniky:

(zkráceno, necenzurováno)

Jaké jsou nejnovější změny v kapele? Máme novou zpěvačku, houslistku a to všechno v jedně osobě, kterou je Lucka Hálková. To zdaleka není všechno, protože kromě ní jsme angažovali také další zpěvačku a kytaristku Olinu Nejdlovou. Vidíte, že zpěvaček máme dost a proto bychom mohli splnit první novoroční závazek - vyloučení Katky z kapely. Ale my to neuděláme - taky kvůli tomu, že Katky přítel Petr začal dělat zvukaře našich akustických koncertů. V nové sestavě (zatím bez Oliny) jsme hráli na mši v Průšvihově (ve Švihově), kde snad budeme učinkovat jednou měsíčně při nedělních bohoslužbách. Pěkně jsme si zahráli také na vikariátním dnu

. Zapsal: Ota Čerba

květen

Z kapelní kroniky:

(nezkráceno, necenzurováno)

Asi je na čase, abych zase vypotil nějaký ten řádek. Zebedeus se skutečně usadil ve Švihově, kam se jednou za měsíc přijedeme najíst a při té příležitosti si zahrajeme na nedělní bohoslužbě. Nám se to moc líbí, diváci zatím po nás nic nehází - ovšem nutno podotknout, že sezóna domácích rajčat teprve začíná a dovážená jsou poměrně drahá. Také se připravujeme na letní koncertování - v plánu jsme měli hraní téměř každý den (pokud by se náhodou nehrálo, tak by byla zkouška). Na štěstí se plány lehce hroutí a zatím to vypadá, že jaro zakončíme na mši ve Švihově, následovat bude pouť ve Skalné u Chebu, koncertík v Petrovicích u Sušice, koncertík v rámci klatovské pouti, hraní na nedělní mši v Klatovech a případně nějaké hraní v září.
K personálním změnám v současnosti nedochází, tak můžeme v klidu zkoušet, plánovat, vybírat písničky, nadávat, organizovat, skládat zkoušky, hledat si práci, psát stránky apod.

Zapsal: Ota Čerba

červen

Na pozvání P. Piotra Libnera koncertuje Zebedeus ve Skalné u Chebu. Z důvodu nutnosti ozvučení tamního kostela vezeme s sebou i aparaturu a zvukaře Luboše Špáda. Repertoár tohoto i následujících koncertů tvoří zejména písně předchozí sestavy, které se nové zpěvačky dokázaly velmi rychle naučit.

červenec

Pokračujeme v tradici pouťových koncertů – nejprve v Petrovicích u Sušice a poté v Klatovech. Zde, protože jsme nebyli přizváni k účasti na festivalu Křesadlo 2004, se Zebedeus rozhoduje k uskutečnění samostatného pouťového koncertu v akusticky příhodné kapli Chaloupka. Příjemný zážitek.

Z kapelní kroniky:

(zkráceno, cenzurováno)

Uf, uf, uf – konečně skončila naše dlouhá letní šňůrka, kdy jsme se snažili zaujmout posluchače na poutích ve Skalné u Chebu, Petrovicích u Sušice a v Klatovech u Klatov. První dvě vystoupení spojovalo obrovské množství jídla, kterým se nás snažili uplatit, abychom už konečně přestali hrát – co se mě týče, tak se to celkem vydařilo, dokonce považuji čas strávený hraním za zbytečný, neboť jsme se před obědem zbytečně vysílili. Abych byl konkrétní Skalnou budu mít do smrti spojenou s kuřaty, koláči a vodou, zatímco Petrovice s řízky, salátem, pivem a buchtami – Klatovy pouze s hladem, deštěm a tmou. A samozřejmě všude bylo vynikající obecenstvo
. V Petrovicích jsme odehráli první vystoupení v kompletní nové sestavě (Katka, Lucka, Olina, Ota, Pavel a Štěpán, navíc na bonga si zahrál Petr). Bohužel to vypadá, že kapela dlouho kompletní nevydrží, protože odchází (poměrně rychle) a zákeřně Pavlovo kombo – ó, jak blaze je nám, kteří hrajeme jen akusticky:-)
V Klatovech jsme objevil akusticky úžasný prostor – kapličku Chaloupka, která vypadá jako by ji postavili přesně pro naši kapelu – doufáme, že se tam ještě někdy vrátíme.

Další katastrofou je dobrovolná ztráta zaměstnaní našeho kapelníka – takže strašlivá věta „…tak jsem přemejšlel…" nám bude znít stále častěji… Prostě by našeho kapelníka měla Martina doma více zaměstnat, jinak se v kapele zblázníme – Koba a jeho otrokář Čumpelík.

Zase zapsal: Ota Čerba

srpen

Na žádost klatovského duchovního správce P. Antonína Bachana začíná Zebedeus hrát také na nedělních dopoledních bohoslužbách v Jezuitském kostele. Pravidelnost našeho hraní se dá vystopovat jen těžko – původní plán každou čtvrtou neděli každý sudý měsíc se nepodařilo vždy dodržet. Proto lze nejlépe charakterizovat četnost našeho hraní v Klatovech slovem „občas". Ve zbytku roku se soustředíme zejména na zkvalitnění starého a nalezení nového repertoáru.

prosinec

Z kapelní kroniky:

(nezkráceno, necenzurováno)

Končí nám další kalendářní rok, v historii Zebedea již třetí, a tak by bylo vhodné napsat něco smysluplného:-) V roce 2004 se prudce zvýšil počet našich hraní – každý měsíc Švihov, jednou za dva měsíce Klatovy, koncerty ve Švihově, Skalné u Chebu, Klatovech a Petrovicích u Sušice. Sestava se sice stabilizovala, ale protože se blíží konec roku, tak z kapely asi vyhodíme Katku – stalo se to takovou vánoční a novoroční tradicí, podobně jako dávání dárků, přežírání se, zpívání, sledování televize apod
. V příštím roce se budeme snažit odpoutat od klatovských a plzeňských DJs a proniknout i na jiná pódia – nabízí se především spolupráce s klatovským Hifiklubem, kde zřejmě v sobotu po Velikonocích zahrajeme a zazpíváme.
Poslední informace je vlastně inzerát – zoufale hledáme zaměstnání pro našeho kapelníka, jeho polehávání, příživnictví a odpočívání nejen, že irituje všechny pracující spoluobčany, ale navíc likviduje pohodu v kapele – neustále se množí nové písně a roste jejich obtížnost. Při větě „...tak jsem přemýšlel..." většina z nás propadá do těžkých depresí. Nabízejte pouze taková zaměstnání, kde by Pavel mohl pobývat většinu dne, včetně víkendů, nemohl hrát na kytaru ani poslouchat hudbu a hlavně nemohl přemýšlet!!!

O to vás prosí: Ota Čerba