2006

červen

Díky hojně navštíveným koncertům na konci roku 2005 se skupině Zebedeus podařilo proniknout do kulturního povědomí klatovské veřejnosti – v březnu přicházejí žádosti o krátké vystoupení na venisážích výstav v knihovně a v místním muzeu. Zájem je i ze strany pořadatelů v okolí Klatov: v dubnu následuje povelikonoční koncert v Nezdicích, květnový koncert v synagoze ve Kdyni a v červnu vrcholí naše aktivity třemi koncerty – na hradě Velhartice, ve tvrzi Svojšice u Sušice a (stejně jako vloni) v Červeném Poříčí.

červenec

Tak jako každý rok vystupuje Zebedeus se svým koncertem v rámci klatovské pouti. Vzhledem k zařazení do oficiálních programů klatovské pouti se podařilo do arciděkanského kostela přilákat více diváků než v loňských letech. To určitě potěšilo zejména Katku Nohlovou, která se tímto koncertem rozloučila s pravidelným hraním v kapele a začala se plně věnovat mateřským povinnostem. Na její místo nastupuje naše osvědčená pomocnice při řešení personálních problémů – Kačka Hálková, která se tak stává definitivní součásti naší sestavy. Již za 3 týdny se tak může uskutečnit první koncert v nové sestavě a první pod volným nebem – v zahradě chudenického czerninského zámku.

prosinec

Po roční pauze znovu oživujeme vánoční repertoár včetně plodné spolupráce s Honzou Hrdinou a všemi jeho nástroji. Pro tuto příležitost složil Štěpán svou první vánoční píseň s jasným názvem „Tři". Honza Hrdina si v ní ale nezahrál – jediný instrumentální doprovod obstarávají totiž dvoje housle, které zde hrají netradičně "pičikáto".

Z kapelní kroniky:

(zkráceno, necenzurováno)

V roce 2006 jsme prožili a přežili spoustu akcí a koncertů. Kromě obvyklého hraní na mších ve Švihově a Klatovech jsme hráli také např. ve Svojšicích u Sušice na vernisáži výstavy (tam se nám velmi líbilo, zvláště kvůli bohatému pohoštění:-) ) a v ten samý den jsme se pak v podvečer přesunuli do Červeného Poříčí, kde jsme odehráli již tradiční koncert u příležitosti pouti. Bohaté pohoštění tu nebylo, ba co víc, nebyli ani diváci (až na několik výjimek).

Během léta a podzimu jsme si zahráli i v Chudenicích na zámku, v Sušici. V říjnu jsme si zahráli ještě na bohoslužbě v Plzni ve franiškánském kostele a pak už jsme pilně začali nacvičovat repertoár na vánoční koncerty. Prvním takovým lehce předvánočním vystoupením byl koncert v Dobřanech (16.12.), týden na to jsme si zahráli v synagoze ve Kdyni, kde už také začínáme být pravidelnými hosty, a posledním vánočním vystoupením byl již tradiční koncert na Velharticích (26.12.).

Pozorným divákům jistě neunikla drobná změna v naší sestavě - Katka Nohlová se začala věnovat mateřským povinnostem - v listopadu se jí a Petrovi narodil syn Vilém. Angažovali jsme tedy moji setru Katku Hálkovou, která s námi úspěšně absolvovala loňské vánoční hraní a která s námi již delší dobu také ochotně jezdí do Švihova na pravidelné hraní při bohoslužbách. Kromě toho, že hraje na housle, ji baví také hrát na flétnu, což neslyšíme (na rozdíl od členů kapely) doma moc rádi.

Zapsala: Lucka Hálková