2007

 

únor

Dochází k další personální změně v kapele. Poté, co Ota Čerba náhle oznamuje, že opouští kapelu, vybíráme na post kytaristy a zpěváka Jindru Kováříka. Do kapely zapadá z mnoha důvodů, mimo jiné i proto, že jakožto student pedagogické fakulty doplňuje naše učitelské řady. Jindra zapadl do sestavy velmi rychle – už po několika týdnech absolvuje s kapelou menší koncert během Vikariátního dne v Nýrsku (10.3.), i přes to, že jsme měli jen jednu zkoušku. Prostě odvážný mladý muž.

červenec

Vzhledem k příchodu nového kytaristy kapela omezuje své koncertní aktivity a soustředí se především na nácvik nového repertoáru. Kromě klubového hraní v klatovském City centru (13.4.) vystupuje až v červenci, a to s částečně staronovým repertoárem. Ze starých písní se podařilo za nesmírného úsilí všech členů kapely (zejména co se týče přemlouvání Štěpána) znovu nazkoušet mnohohlasý šlágr od Spirituál kvintetu Poutník a dívka. Kromě toho přibyly i nové písně jako Call It Out od "starého černocha" nebo velmi populární Were You There, uváděná slovy: „Hello, I´m Johny Cash." Tyto písně zazněly při všech třech červencových koncertech – ve Svojšicích, o klatovské pouti a v zámecké zahradě v Chudenicích. Všechny členy kapely potěšil rostoucí počet návštěvníků koncertů i zájem médií.

podzim

Koncem srpna začíná pro kapelu podzimní šňůra. Hraje v chudenické zámecké zahradě, v Sušici… Účinkuje v rámci klatovského festivalu Křesadlo. Koncert v hartmanické synagoze, kde jsme zařadili do repertoáru židovskou píseň Kanaán, měl pro nás velmi příjemnou atmosféru, takže nikoho z členů souboru nezaskočilo ani to, když se Štěpán rozhodl, že bude jednu z písní doprovázet na kontrabas v poloze ležmo.

Vedle pravidelného hraní na mších ve Švihově, které se po prázdninách opět rozběhlo, jsme začali také příležitostně doprovázet kytarové bohoslužby v Klatovech, kde se střídáme s jinými skupinami z okolí.

prosinec

Vánoční turné začínáme adventním benefičním koncertem v Potvorově na Kralovicku, který je věnován na záchranu románského kostela.

Kapela hraje v Koutě na Šumavě, kde dílem vystupuje s vánočním repertoárem. Již ryze vánoční program jsme si zahráli v Klatovech, kde jsme se po koncertě setkali s velmi kladnými ohlasy. Aplaus sklidila středověká píseň Nostra iocunda v podání mužského trojhlasu i nová Štěpánova píseň Od kostela ke kostelu, která se takřka přes noc stala hitem kapely.

Na koncertě ve Slavíkovicích nepomohl svařák a zima zavinila, že nejen alt-saxofon našeho hosta Honzy Hrdiny neladil s našimi hlasy.

Na hradě ve Velharticích zaujal v jedné z písni nástroj z koňských žíní s legračním názvem „fanfrnoch“ a také známý šlágr The First Nowell v doprovodu violy, houslí a trubky. Katka se totiž naučila na violu a Štěpán si pořídil trubku, jednoznačně zatím nejhlučnější nástroj kapely.

Zebedeus se schází na maturitním plese Katky Hálkové.